چیدمان اثاثیه منزل
» مقالات » ۱۰ اصل مهم و ضروری در چیدمان اثاثیه منزل

۱۰ اصل مهم و ضروری در چیدمان اثاثیه منزل

طراحی منزل از سبک و سیاق ویژه ای پیروی نمی کند. اگر بتوانید ، ۱۰ اصل مهم و ضروری در چیدمان اثاثیه منزل را رعایت نمایید ، بی شک دکوراسیون بی نظیری خواهید داشت.

عده ای از سبک های کلاسیک برای طراحی و چیدن دکوراسیون وسایل خانه استفاده می کنند. عده ای هم سبک های مدرن را می پسندند. برخی هم تلفیقی کار می کنند و دوست دارند ، در دکوراسیون منزلشان تلفیقی از سبک های مختلف را با هم درآمیزند. به طور کلی چیدن اثاثیه منزل و آرایش خانه اصول ویژه خود را دارد. اگر سلیقه به خرج دهید و خلاقیت داشته باشید و ۱۰ اصل مهم و ضروری در چیدمان اثاثیه منزل را رعایت کنید ، یقیناً دکوراسیون وسایل خانه بسیار جذاب و دلپذیری خواهید داشت.

 چیدمان اثاثیه منزل

اصول مهم و  ضروری چیدمان اثاثیه

برای این که خانه خود را به شیوه ای جذاب و جالب صحنه آرایی کنید ، با مالمون بار تهران همراه باشید و با ۱۰ اصل مهم و ضروری در چیدمان اثاثیه منزل آشنا شوید و به صورتی رویایی دکوراسیون وسایل خانه را آرایش دهید.

پرسنل خبره مالمون بار با این تکنیک ها به خوبی آشنا هستند و در کمترین زمان ممکن کار چیدمان اثاثیه منزل را پس از اسباب کشی برایتان انجام خواهند داد. در صورتی که با کمبود وقت یا محدودیت های دیگری روبرو هستید ، چیدمان اثاثیه منزل را پس از جا به جایی و اسباب کشی به پرسنل خبره ما بسپارید.

 از خود بپرسید ؛ از کجا شروع کنیم

برای شروع کار بهتر است ابتدا بنشیند ، اندازه و متراژ منزل تازه را روی کاغذ مشخص کنید. سپس به صورت دقیق جای هر شیء و وسیله را در نقشه روی کاغذ مشخص نمایید. به این شیوه شما قبل از اسباب کشی و جا به جایی وسایل منزل ، طرح و نقشه ای از پیش تعیین شده دارید و با استفاده از آن می توانید ، با سرعت و دقت بیشتر چیدمان وسایل منزل را شروع نمایید.

از اصل ساده سازی استفاده کنید

از انباری و اتاق خواب برای نگهداری وسایل اضافه استفاده کنید. سعی کنید در داخل نشیمن فضای بیشتری برای رفت و آمد و مانور زدن داشته باشید. از تلنبار کردن وسایل زیاد جلوگیری کنید. زیبایی در سادگی است. پس تا جایی که برایتان امکان دارد ، در خانه آرایی خود از اصل ساده بودن استفاده نمایید. بودجه خود را صرف وسایل با کیفیت کنید و از کمیت اضافی بپرهیزید.

تابلو و پوسترها را در ارتفاع مناسب نسب نمایید

برای نصب پوستر و تابلو ها از ارتفاع مناسب ۶۰ تا ۷۵ اینچ استفاده کنید. تعین مکان دقیق پوستر و تابلوها نقش ارزنده ای در زیبایی دکوراسیون خانه تان دارد.

نکته کانونی را مشخص نمایید

در هر فضایی محلی وجود دارد که تمرکز همه افراد و همه فعالیت های داخل منزل به آن محل متمرکز می شود. این مکان را نکته کانون توجه افراد نامیده ایم. در بیشتر خانه ها ، جایی که تلویزیون در آن قرار می گیرد ، نکته کانونی خانه است. سعی کنید چشم انداز و فضای نکته کانونی زیبا و دلنشین باشد.

از وسایل شیک و رنگ های زیبا برای دکوراسیون نقطه کانون توجه استفاده نمایید. گاه قرار دادن شومینه و آینه شمعدان در نقطه کانونی جلب توجه می کند. در آشپزخانه و اتاق خواب ها نیز نقطه کانون توجه را بیابید و با اشیا و رنگ های زیبا آن محل را زینت دهید. ورودی منزل نیز مکانی برای جلب توجه است. ارایش ورودی خانه را زیبا تزیین کنید.

همخوانی وسایل با هم

سعی کنید رنگ فرش ، مبلمان و دیوار خانه و وسایل کاربردی و اشیاء تزئینی با هم همخوانی داشته باشد. از رنگ های ملایم و تند طوری استفاده کنید که القا کننده آرامش و امنیت باشد.

در چیدمان فرش و مبلمان دقت کنید

اگر خانه شما بزرگ است ، فاصله ۱۲ تا ۲۰ اینچ را خالی بگذارید ، سپس قالی را پهن کنید. به این شیوه پایه های مبل بر روی قالی قرار می گیرد و به آن آسیب می زند. اگر فضا اندک است ، مبلمان را روی قالی جاسازی کنید. مواظب زیر پایه مبل باشید. قطعه ای موکت یا وسایل نرم و محکم را زیر پایه های مبل قرار دهید تا به قالی آسیب نزند.

مناسب با فضا وسایل را بچینید

علاوه بر هماهنگی در رنگ وسایل با فضای خانه سعی کنید نوع و جنس وسایل نیز با فضا هماهنگ باشد. اگر منزل شما کوچک است و برخی از وسایل شما بی استفاده می ماند ، در محلی خاص از آن وسایل نگهداری کنید ، شاید روزی به مکانی دیگر نقل مکان کردند و آن وسیله با فضای جدید منزل شما هماهنگ بود. پس وسایلی که کاربرد زیادی دارند را در محلی نگهداری کنید و آن را دور نریزید. تا بعداً مجبور به صرف هزینه ای برای خرید مشابه آن نشوید.

در خانه آرائی خود خلاقیت به خرج دهید

سعی کنید از فضا و وسایل خانه بیشترین استفاده را داشته باشید. متناسب با فضای خانه و سلیقه خود سبک های کلاسیک و مدرن و یا تلفیقی از آن دو را در طراحی خانه به کار ببرید. اگر فضای کافی در دسترس دارید ، مبلمان را به شکل گرد بچینید. در غیر این صورت مدل خطی یا دورادور و نیم دایره را برای چیدن مبلمان به کار ببرید.  به اندازه فضا مبل داشته باشید.

با اضافه کردن نور چشم انداز خانه را تغییر دهید

قرار دادن یک یا چند لامپ رنگی مناسب با فضا می تواند ، چشمانداز آشپزخانه یا پذیرایی شما را دگرگون کند. پس از وسایل نورانی مناسب با فضا و وسایل خانه برای افزایش نور منزل استفاده کنید.

فاصله ها رعایت کنید

مبلمان را با فاصله چند سانتی متری از دیوار قرار دهید. اگر فضای شما زیاد است ، فاصله را تا ۹۰ تا ۱۲۰ سانتی متر ایجاد کنید. در خانه های کوچکتر ، ۱۰ سانتی متر فاصله مبل از دیوار کافی است. مبلمان و عسلی ها را طوری قرار دهید که رفت و آمد به آسانی صورت پذیرد. ۳۵ سانتی متر فاصله بین مبل و عسلی کافی است. فاصله مبل با شومینه ۹۰ سانتی متر و فاصله بین دو مبل کمتر از ۲ و نیم متر باشد. تا گفتگوها به راحتی انجام شود.

۱۰ اصل مهم و ضروری در چیدمان اثاثیه منزل در مالمون بار تهران

در این متن تلاش کردیم ؛ ۱۰ اصل مهم و ضروری در چیدمان اثاثیه منزل را که پرسنل مالمون بار تهران در تجربه های کاری و ارائه خدمات اسباب کشی رعایت می کنند ، را برای شما کاربران گرامی یادآوری نماییم. تا شما نیز بتوانید تکنیک های ساده اما بسیار کاربردی را در چیدمان مجدد اثاثیه پس از اسباب کشی یاد بگیرید و در چیدن وسایل منزل خود به کار ببرید.

پرسنل مالمون بار تهران

 خانه آرایی و دکوراسیون وسایل خانه بیش از آن که به تخصص نیاز داشته باشد ، یک هنر است و به سلیقه و خلاقیت نیاز دارید. پرسنل مالمون بار هنرمندان واقعی چیدمان اثاثیه منزل پس از اسباب کشی هستند. این افراد از قدرت فکر و اندیشه خود در چیدمان اثاثیه منزل استفاده کنید و خانه شما را ساده ، زیبا و رویایی می کنید.

آیا شما در چیدمان دکوراسیون وسایل خانه خود این ۱۰ اصل مهم و ضروری در چیدمان اثاثیه منزل را رعایت کرده اید؟ آیا علاوه بر نکات ذکر شده ، اصول و نکات دیگری به کار برده اید؟ در این باره هر گونه تجربه و نظر خود را با مالمون بار تهران به اشتراک بگذارید.

جدیدترین مطالب مالمون بار


[av_blog blog_type=’posts’ categories=’64,62′ link=’category’ date_filter=” date_filter_start=” date_filter_end=” date_filter_format=’yy/mm/dd’ blog_style=’blog-grid’ bloglist_width=” columns=’4′ contents=’title_read_more’ content_length=’content’ preview_mode=’auto’ image_size=’portfolio’ items=’4′ offset=’0′ paginate=’no’ conditional=” av_uid=’av-2qd9kw’ custom_class=”]

 

 

 

ادمین سایت

دیدگاه


  1. عالییییییییییییییییی